Okres zwykły

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019r.

Niedziela, 16 czerwca – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

12.00 – Pouczenie przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych.

12.30 – Msza święta za roczne dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

17.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

18.00 – Msza święta wieczorna.

Dziś składka na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek, 17 czerwca – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie odbędzie się coroczne spotkanie chorych, starszych i samotnych. O godz. 13.30 będzie okazja do spowiedzi, okołogodz. 14.00 będzie odprawiona Msza święta.

Środa, 19 czerwca Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami i rodzicami do kościoła na Mszę świętą dziękczynną. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.

8.00 - Msza św. dla uczniów Szkół Podstawowych.

9.00 - Msza św.dla młodzieży Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego.

Od środy, 19 czerwca nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusaw ramach Nabożeństwa.

18.00 – Msza święta za czcicieli Matki Boskiej i w intencjach nowenny.Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od 17.30 do 18.00.

Czwartek, 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze święte będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 10.00, około godz. 12.30 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która będzie przebiegała jak w lata ubiegłe; z Placu Ks. Kochaja ul. Nadbrzeżną, Rzemieślniczą, Przecznią, Dworcową i Kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji.

Pierwszy ołtarz, u P. Zielińskich przygotuje młodzież oazowa i członkowie Domowego Kościoła, drugi ołtarz u P. Mędralów przygotuje Akcja Katolicka, trzeci ołtarz na Dworcu Kolejowym przygotują Kolejarze i członkowie Stowarzyszenia im.Ojca Pio, czwarty ołtarz na frontonie kościoła przygotują pomocnicy kościelni.Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę świętą i na procesję.

17.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

18.00 – Msza święta wieczorna.W oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17.30 Nieszpory i procesja Eucharystyczna połączona z Litanią, następnie Msza święta wieczorna. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

Piątek, 21 czerwca – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

18.00 – Msza święta do Miłosierdzia Bożego.

Sobota, 22 czerwca

18.00 – Msza święta zbiorowa.

Niedziela, 23 czerwca

12.30 – Msza święta chrzcielna.

W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Ofiarą do puszek przed kościołem można wesprzeć naszych misjonarzy: Ks. Grzegorza Drewniaka i Siostrę Weronikę Bednarz po każdej Mszy św.

Nabożeństwo Czerwcowe w kościele codziennie o godz. 17.30.

Ogłoszenie o dowozie dzieci niepełnosprawnych do szkół w nowym roku szkolnym znajduje się w gablotce przed kościołem.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł:+ Paweł Machniowski

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

2019  Parafia Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Kozach   globbers joomla templates