5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela, 28. kwietnia
12.30 - Msza św. chrzcielna

Po Mszy św. wieczornej czuwanie z Matką Boską Koziańską. Rozpoczęcie nieszporami do Matki Bożej.
19.30 - Różaniec, część chwalebną - poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Charytatywnego i Modlitewnej Grupy Św. Ojca Pio
20.30 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
20.45 - Modlitwy wstawiennicze do Matki Boskiej Koziańskiej
21.00 - Apel Maryjny

Poniedziałek, 29. kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
Wspólnota osób modlących się psalmami zaprasza na spotkanie z Bratem Piotrem Kwiatkiem, rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00, następnie spotkanie.

Środa, 1. maja - Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy zostali pracy pozbawieni.

Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. Zapraszamy w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy też do odmawiania litanii przy kapliczce na ul. Nadbrzeżnej o godz. 19.00 i pod „Panienką” o godz. 19.30.
W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Czwartek, 2. maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o dar nowych powołań do służby w Kościele.
7.00 - Msza święta o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
17.00 - Godzina Święta prowadzona przez Straż Honorową NSPJ

Piątek, 3. maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
Msze święte w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00
Mszy św. o godz. 12.30 oraz nabożeństwa majowego w kościele nie będzie.

O godz. 14.00 uroczystości patriotyczne na placu kościelnym, następnie wyruszy procesja do „Panienki”. Około godz. 15.00 - Msza św. i nabożeństwo majowe pod „Panienką”.
Zapraszamy poczty sztandarowe i orkiestrę.
Składka pod „Panienką” będzie przeznaczona na oświetlenie Krzyża Trzeciego Tysiąclecia.

Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spotkanie I-piątkowe w kościele dla kandydatów do Bierzmowania zostaje przełożone na III piątek, 17. maja. Będzie to spotkanie razem z Rodzicami.

Sobota, 4. maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
7.30 - Msza święta za Ojczyznę i Parafię oraz w intencji matek oczekujących na rozwiązanie, a także w intencjach osób, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

W tym dniu zapraszamy na spotkanie Modlitewnej Grupy Św. Józefa. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 7.30. Zapraszamy członków oraz wszystkich, którzy pragną pogłębić duchową więź ze św. Józefem.

18.00 – Msza św. w intencji Strażaków oraz ich rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, oraz o szczęście wieczne dla zmarłych strażaków.
18.00 – Msza św. zbiorowa

Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w sobotę od godz. 9.00. Zapisy (tylko dla nowych chorych) w kancelarii lub zakrystii do czwartku włącznie.

Niedziela, 5. maja
Składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.
17.30 – nabożeństwo majowe

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca:
- od poniedziałku do środy: w czasie Mszy porannych i wieczornych,
- w czwartek i piątek 17.00 - 18.00,

W tym tygodniu Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą Róże Żywego Różańca:
w poniedziałek 11 i 12, we wtorek 13 i 14 Róża. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek, 30. kwietnia o godz. 11.00 z Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na trwający w naszym kościele remont organów. Zebrano kwotę: 31.900 zł i 10 euro.

Zachęcamy do oglądnia transmisji z naszej parafii na naszym kanale na YOUTUBIE.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Jerzy Honkisz
+ Stanisław Honkisz
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…