6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela, 5. maja
Składka przeznaczona na potrzeby diecezji.
17.30 – Nabożeństwo majowe

Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które zaangażowały się w organizację pięknej uroczystości 3 maja, pod „Panienką”.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe).
Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli. Procesje błagalne i Msze święte będą:
• w poniedziałek – w okresie zasiewów,
• we wtorek – o uświęcenie pracy ludzkiej,
• w środę – za głodujących

Poniedziałek, 6. maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba
Spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych będzie w poniedziałek, 6. maja o godz. 17.15.

Środa, 8. maja - uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do święceń.

Czwartek, 9. maja
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota, 11. maja
18.00 - Msza św. zbiorowa

Niedziela, 12. maja - dzień Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.30 dzieci z klas trzecich przyjmą do swoich serc Jezusa Eucharystycznego.
Prosimy, aby w tym dniu parafianie niezwiązani z komunią wybrali inną godzinę Mszy św. Nie będzie Mszy św. chrzcielnej o 12.30.

Spowiedź dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 11. maja od godz. 9.00.

Ostatnie spotkania w grupach młodzieży klas ósmych przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się w poniedziałek i czwartek (6 i 9 maja) o godz. 19.00.

Nabożeństwa majowe są odprawiane w kościele codziennie o godz. 17.30.
Zachęcamy też do odmawiania litanii przy kapliczce na ul. Nadbrzeżnej o godz. 19.00 i pod „Panienką” o godz. 19.30.

Zachęcamy do oglądnia transmisji z naszej parafii na naszym kanale na YOUTUBIE.